Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Z Budějovic bez bodu. Gulls nestačili na Štíry

Díky státnímu svátku 28. září přivál florbalový kalendář Gulliverům během 4 dní hned 2 prvoligové zápasy. Ten první, doma proti Plzni, svěřenci Jaroslava Čížka zvládli, když vyhráli 4:3 v prodloužení. K tomu druhému se v neděli vydali do Českých Budějovic.

Do brány se poprvé od začátku postavila nová posila Gulls, Michal Prokeš. Ten v první třetině sledoval střeleckou převahu brněnského týmu, ze kterého pramenila i první branka utkání. Tu už v páté minutě vstřelil Mikuláš Svoboda a jeho zásah zůstal v první části zcela osamocen. Gulliveři tak po 20 minutách vedli 1:0.

Pro zápas zcela určující se ukázala necelá šestiminutovka za polovinou druhé třetiny. Domácí nejenže dokázali vyrovnat, navrch k tomu ještě přidali další dva zásahy a rázem vedli 3:1. Reakce Gulls přišla půl minuty před druhou sirénou, kdy druhou branku třetí formace v utkání vstřelil Štěpán Kouřil. Jenže jednobrankový rozdíl se přestávky nedožil, jelikož 4 sekundy před koncem domácí opět odskočili zásluhou Hennricha.

Opět na rozdíl jediné branky se Gulliveři dostali ve 46. minutě zásluhou Jakuba Matuly, jenže kýžené srovnání nepřicházelo a domácí naopak v 57. minutě opět odskočili na rozdíl dvou branek. Na to Gulls reagovali oddechovým časem a hrou bez brankáře. Ta přinesla ovoce v podobě dalšího gólu Jakuba Matuly, ten však zůstal osamocen a vyrovnat už se Gulliverům nepovedlo.

Svěřenci Jaroslava Čížka tak v Budějovicích prohráli 4:5 a na vítězství proti jihočeskému týmu už tak čekají dva roky. Další utkání je čeká v neděli doma proti Letce.

FBC Štíři Č. Budějovice – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 5:4
branky: 30. Dominik Vlček, 32. Vojtěch Fišer, 36. Jiří Koklar, 40. Tomáš Hennrich, 57. Daniel Drobiš – 5. Mikuláš Svoboda, 40. Štěpán Kouřil, 46. Jakub Matula, 59. Jakub Matula; rozhodčí: Jan Knap – Michal Kolář; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; diváků: 153; zásahy brankářů: Josef Macek 24 – Michal Prokeš 18; po třetinách: 0:1, 4:1, 1:2