Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Naposled v základní části doma. Gulls se postaví Ústí

Gullivery čeká poslední utkání základní části na domácí půdě. V sobotu 4. února vyzvou florbalisty z Ústí nad Labem, kterým v tabulce patří druhá příčka.

Svěřenci Jiřího Bořeckého a Vítězslava Cardy v posledním kole nečekaně padli na půdě posledních Aligators a na jistotu postupu do play-off si musí počkat. Brněnský tým navíc stále hraje o umístění v TOP6 a tedy přímý postup do čtvrtfinále. Vykročit k němu může proti Ústí, které je v tabulce druhé.

Svěřenci Vladimíra Trčky sice v posledním kole padli s nadechujícím se Kladnem, i přesto si pohodlně hoví na druhé příčce, ze které nejspíš půjdou i do vyřazovacích bojů. Na suverénní Butchis sice ztrácí už propastných 16 bodů, na třetí Bulldogs však dřímají náskok 8 bodů a k pojištění stříbrné pozice jim ve zbývajících 3 utkáních stačí jedno vítězství. Tým ze severu Čech tak může své oči směřovat k play-off, kde loni jako vítěz základní části skončil už v semifinále na florbalkách Karlových Varů, které nakonec dokráčely až za postupem.

Doma to Gulliveři na Ústí zatím neumí, všechny dosavadní souboje pod Palackého vrchem totiž dopadly přesvědčivým vítězstvím celku ze severu Čech. Poslední vzájemné měření však ovládli Gulliveři, když v Ústí dokázali začátkem listopadu vyhrát 7:3, kde o své výhře rozhodli dvěma slepenými góly v polovině poslední části a v závěru pak dvěma brankami do prázdné klece zvýšili konečný účet na číslo 7. Hattrickem se tehdy vyznamenal Václav Černoch, který už však v řadách Gulls pro zbytek sezóny nefiguruje.

Na jeho místo se zařadil Patrik Fabián, který si při svém prvním startu v první formaci proti Aligators připsal hned dvě branky. Ty však na body nestačily, když tým trenérského dua Bořecký-Carda prohrál v Křenovicích 4:5.

Proti Ústí si Gulls mohou definitivně zajistit postup do play-off, tým ze severu Čech pak definitivní jistotu druhého místa a v utkání s Gullivery bude platit za favorita.
Zápas 24. kola 1. ligy začíná na VUT v sobotu 4. února v 18 hodin.