Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Pět kol do konce! Gulliveři se postaví Plzni

Do konce základní části 1. ligy zbývá 5 kol a Gulliveři stále drží šestou příčku! Tu se pokusí pojistit proti nováčkovi z Plzně, kterého vyzvou v neděli na domácí půdě.

Dvě prohry ze dvou utkání mají na kontě svěřenci Jiřího Bořeckého a Vítězslava Cardy od začátku roku 2023. Minulý týden proti Kladnu to byla alespoň s lehkou útěchou v podobě bodu za porážku v prodloužení. Před koncem základní části tak Gulls potřebují posbírat co nejvíc bodů, protože tabulka pod nimi je neuvěřitelně vyrovnaná.

Mezi sedmou Plzní a dvanáctým Startem98 je rozdíl pouhých 6 bodů, což je i 5 kol před koncem zanedbatelná ztráta. Právě na sedmou Plzeň drží Gulliveři čtyřbodový náskok a v případě nedělního úspěchu mohou udělat mílový krok k přímému postupu do čtvrtfinále.

První dvě utkání roku 2023 však Gulls prohráli. Nejprve nestačili na České Budějovice poměrem 4:8 a naposled minulý víkend doma podlehli Kladnu 6:7 v prodloužení. Na třetí pokus tak budou chtít získat první výhru v novém roce. Plzeňskému FbC navíc budou chtít oplatit prohru 2:8 z konce října. Na západě Čech se tehdy jednalo o jejich dosud nejvyšší porážku v sezóně.

Tým ze západu Čech je jedním z milých překvapení ročníku, kdy se jako nováček 1. ligy drží na sedmé příčce a rozhodně nepatří k favoritům na sestup. Svěřenci Václava Michálka na sebe upozornili už v prvním kole, když v Ústí prohráli až po nájezdech a o kolo později navíc doma obrali o jeden bod i Hattrick. Na domácí půdě je Plzeň druhým nejsilnějším celkem celé soutěže, na venkovních hřištích už to však taková sláva není. Za 10 venkovních utkání dokázali Západočeši nasbírat pouhé 2 body a v tomto ohledu není v 1. lize horšího týmu.

Toho budou chtít Gulliveři využít a připsat si první výhru ročníku. V sestavě už navíc bude, stejně jako proti Kladnu, navrátilec z erasmu, Jakub Matula, nebo Patrik Fabián, nejnovější přírůstek gulliverského kádru.

Utkání Gulliverů s Plzní začíná na VUT v neděli 22. ledna v 17 hodin.

Video online přenos na webu TVcom zde