Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Elévové si na Open Game došli pro stříbro, mladší žáci mají bronz!

Od čtvrtka do neděle se na území Čech vyskytovaly silné bouřky, na území Brna se pak vyskytoval Brno Open Game, na který Gulliveři poslali hned 11 týmů! Z této bouře nakonec udeřilo dvakrát.

Úplně nejmladší kategorií byla minipřípravka, která se hrála systémem 3+1 a v rámci turnaje se jednalo o úplnou novinku. V té, jako v mnohých dalších kategoriích, měli Gulls hned dvojí zastoupení. V šestičlenné startovní listině odehrál každý tým 5 utkání, následovaly zápasy o konečné umístění dle výsledků ve skupině. Týmy Gulls obsadily konečné 4. a 6. místo.

Početné skupiny měla i kategorie přípravky, ve které oba naše týmy odehrály v základní části po osmi duelech. Až po této náloži přišlo playoff, v němž tým B poznal hořkost vyřazení už v osmifinále, tým A o stupínek výš, když jeho pouť skončila vyřazením ve čtvrtfinále.

S vidinou zisku třetího cenného kovu z Open Game v řadě vstupovali do turnaje elévové, kteří měli v osudí rovněž dva týmy. Základní skupina byla pro oba týmy jako led a výheň. Tým A dokázal skupinu ovládnout bez ztráty květiny, tým B bohužel smolně nezískal ani špetku bodového zisku a s turnajem se následně musel rozloučit už v prvním kole playoff. To tým A pokračoval v nastoleném trendu ze skupiny a i s notnou dávkou štěstí, když ve čtvrtfinále vyřadil Litvínov až na nájezdy, dokráčel spanilou chůzí až do finále turnaje, kde se měl utkat s Vítkovicemi, které ve skupině porazil vysoko 7:0. Notorická hláška Bolka Polívky „Pane vrchní, repete“ se bohužel nekonala a mladí Gulliveři se po prohře 1:2 v oboustranně unaveném utkání museli spokojit se stříbrem.

Dvě krůpěje do turnajového osudí uronili i mladší žáci, jejichž tým A absolvoval základní skupinu s bilancí dvou proher a dvou remíz. To týmu B se v těžké skupině E dařilo o poznání lépe, když body ztratili pouze remízou s Vítkovicemi a jinak si vedli stoprocentně. Tým A vstoupil do playoff soubojem s Českými Budějovicemi, ve kterém nedokázal skórovat a prohrou 0:5 pro něj turnaj skončil. Právě České Budějovice pak vyzvali v dalším kole tým B, který tým z jihu Čech porazil poměrem 5:2. Následovala repríza souboje s Vítkovicemi ve skupině, tentokrát již s vítězným koncem a následně ubojovaný postup přes Trenčín na nájezdy do semifinále. V něm už bohužel došla svěřencům Ondřeje Havlíčka vítězná šťáva a Gulliveři tak brali po prohře 2:3 bronzové medaile.

Poslední kategorií, kde měli Gulls dvojí zastoupení, byli starší žáci. Tým A vyšel ze základní skupiny s vyrovnanou bilancí 2 výher a 2 proher, které nastřádal proti FBC Ostrava a Chodovu. Tým B byl nasazen do skupiny se 4 týmy a v soubojích skupiny Gulls jednou vyhráli a dvakrát prohráli.
V napěchovaném pavouku playoff přešel tým B 1. kolo, aby o stupínek výš podlehl Vítkovicím. Cesta týmu A pak skončila v osmifinále na florbalkách pražské Sparty, která posléze celý turnaj opanovala.

Nejstarší kategorií s gulliverským obsazením byl dorost. Týmu, který má za sebou účast na MČR, se základní skupina vyvedla, když svěřenci Jana Menšíka a spol. dokázali porazit Mladou Boleslav, Vítkovice i Českou Lípu. Jediným klopýtnutím byla remíza 3:3 s Pískem hned v úvodním duelu turnaje.
Přes Kopřivnici pak Gulls přešli do osmifinálového kola, kde jim bohužel los turnaje do cesty postavil pražskou Spartu, které Gulliveři podlehli fotbalově 0:1 a turnaj pro ně smolně skončil.

Open Game tak definitivně uzavřel sezónu 2021/22, která byla k radosti všech konečně kompletní. Následovat již budou letní prázniny a přípravy na nový ročník. První akcí nového florbalového kalendáře budou tradiční Prague Games v polovině července.
Všem našim hráčům a hráčkám děkujeme za příkladnou reprezentaci klubu nejen v průběhu turnaje, ale po celou sezónu.