Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

První letní turnaj. Pět týmů zamíří na Prague Floorball Cup

Sezóna sotva skončila a florbalový kalendář už začíná servírovat letní turnaje. Jako první je na pořadu dne Prague Floorball Cup, který se letos výjimečně nekoná v lednu, ale začátkem května a Gulliveři na něj, jako již tradičně, posílají početnou výpravu.

Po Prague Games je Prague Floorball Cup (PFC) druhým velkým mládežnickým turnajem v hlavním městě, který je však stále relativně mladý. Jeho historie se začala psát teprve v lednu 2017 a oproti zmíněným Prague Games měl značně odlišný koncept, nekoná se totiž v létě, nýbrž první lednový víkend a přiřazuje se tak k turnajům typu švédské Gothie. Letos však na tradiční lednovou akci ještě dolehla covidová epidemie a organizátoři se tak rozhodli přesunout turnaj na začátek května.

Gulliveři do hlavního města vyšlou celkem 5 týmů, které budou klub reprezentovat v 5 různých kategoriích. Nejmladšími zástupci budou hráči a hráčky týmu B13, tedy přípravka. Tu čeká základní skupina kompletně v areálu sportovního centra v Hostivaři a postupně se v ní utkání se Spartou Praha, Black Angels a Třebíčí. Na jednom místě budou hrát i elévové, jejichž skupina se odehraje na břehu Vltavy v areálu sportovního centra Braník a soupeři Gulliverům budou postupně Vítkovice, Galaktikos Bratislava, Bohemians a Slavia Plzeň.

Až tým mladších žáků se pro jednotlivá utkání ve skupině bude muset stěhovat. Svěřenci Ondřeje Havlíčka změří síly s Panthers Praha, Mladou Boleslaví a Šamorínem, přičemž pokaždé k utkání nastoupí na jiné hale (Vinohrady, Exe Sport Arena a Chodov). Podobný osud ostatně čeká i starší žáky, kteří k dvoj lístku hal na Jižním Městě přidají halu Slavie ve Vršovicích, na kterých se utkají se Spartou, Krnovem a pražskou Dvojkou.

Nejstarší vyslanou kategorií do Prahy pak budou dorostenci (starší kategorie ostatně na turnaji ani vypsána není), kteří budou navazovat na povedené výkony ve čtvrtfinále MČR. Pro tým Jana Menšíka začne turnaj v pátek odpoledne, kdy vyzvou Black Angels, v sobotu pak skupinu zakončí souboji s Mostem a Přerovem.

Prague Floorball Cup začíná už v pátek 6. května a vyvrcholí nedělními vyřazovacími souboji. Všem našim týmům přejeme hodně štěstí! Podrobný rozpis utkání pak najdete na turnajovém webu.