Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Dorostenci jsou v osmifinále! Čeká je Znojmo.

Dorostenci zvládli nedělní dvojutkání 2. kola playoff 1. ligy ligy dorostenců proti 1. SFK Havířov a mohou slavit postup do osmifinále!

V souboji o postup mezi nejlepších 16 celků soutěže stál proti Gulluverům celkem 1. SFK Havířov, který se do 2. kola dostal přes Olomouc. Gulls pak do této fáze soutěže byli nasazeni. Obě utkání se odehrály v neděli na gulliverské domácí hale, tedy na VUT a postup byl určen součtem skóre obou klání, tedy stejným systémem, jako například ve fotbalové Lize mistrů.

V prvním utkání se na první gól čekalo přes 10 minut a byli to hosté, kdo šel do vedení. Na to Gulls zareagovali brankou Drgy a po první části byl stav 1:1. Pak však Gulls jakoby našli správnou zásuvku a rozjela se pouť. Po další třetině byl stav už 6:2 a mladí Gulliveři mířili za prvním krokem k postupu. Ten potvrdili dalšími 4 góly v poslední části a výhrou 10:3 v prvním utkání zadělali na parádní postupovou buchtu.

Druhé utkání už se tak mohlo zdát jako formalita, protože sedmibrankový polštář by snad neprošustroval ani Fantozzi. Podle toho vypadal i začátek, kdy vlažné Gullivery zpražil hostující Sasin. I tentokrát však svěřenci Jana Menšíka neodcházeli do přestávky s hlavami k podlaze. Dvě branky ke konci třetiny obrátily vývoj a Gulls vedli 2:1. Od té chvíle to byli jen oni, kteří vařili gólovou pochutinu a s konečným hvizdem svítilo na tabuli skóre 7:1.

Celkově tak Gulliveři porazili Havířov 2:0 na zápasy a postoupili do osmifinále, kde je v jihomoravském derby čeká Znojmo. Vítěz osmifinálové série, která se hraje stejným systémem jako 2. kolo, postupuje na finálový turnaj MČR. Osmifinále se bude hrát 3. dubna na půdě Znojma.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – 1. SFK Havířov 10:3
branky: 
11. Jakub Drga, 16. Jakub Drga, 18. Marek Mitáš, 19. Mikuláš Weinstein, 23. Matyáš Ostrý, 28. Ondřej Soják, 32. Aleš Fanta, 33. Jakub Drga, 38. Šimon Ruber, 44. Ondřej Soják – 11. Alex Foltyn, 26. Šimon Jandák, 40. Adam Chlebík; rozhodčí: Tadeáš Grega – Martin Kohoutek; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Radim Tomšík ? – Erik Beza ?, René Nieslanik ?; po třetinách: 1:1, 5:1, 4:1;

1. SFK Havířov – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 1:7
branky: 
2. Vojtěch Sasin – 12. Matyáš Ostrý, 15. Ondřej Soják, 22. Ondřej Soják, 28. Mikuláš Weinstein, 30. Ondřej Soják, 39. Jakub Drga, 41. Ondřej Soják; rozhodčí: Tadeáš Grega – Martin Kohoutek; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: René Nieslanik ? – Šimon Večeřák ?; po třetinách: 1:2, 0:3, 0:2;