Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Vysoká prohra. Gulliveři nestačili na Chomutov

V rámci 23. kola 1. ligy zamířili Gulliveři na svůj druhý nejdelší výjezd sezóny. Cílem byl kraj zdevastovaný povrchovou těžbou hnědého uhlí, kde v devadesátých letech řádily slečny u krajnice, na sever Čech. Zde se postavili svému sousedovi v tabulce, šestému Chomutovu.

Bohužel stejně jako Trautenberg s Krakonošem, ani sousedské bojůvky v 1. lize občas nemusí dopadnout těsně, či smírem, ale o tom až později.

V Chomutově to byli Gulliveři, kdo udeřil do zvonu jako první. Akci Boušky ze skrumáže dotáhl do zdárného konce Černoch a Gulls vedli. To jim ovšem vydrželo pouze zhruba minutu. Zmatky při střídání využil po volném úderu z rohu domácí Novotný. Skóre na stranu domácích pak v 18. minutě překlopil Švehla, který ze středu zavěsil nad rameno debutujícího Daniela Hampla.

Obecně se Gulls na sever vydali s několika mladíky. V základní sestavě debutujícího Hampla doplnili Michal Konrád, který naskočil do druhého utkání a Martin Kadlec, který si za A-tým připsal svůj první start v kariéře.

I nedostatek zkušeností mohl vést k totálnímu blackoutu, kterému museli Gulliveři čelit ve druhé třetině. V ní to byli pouze hráči Chomutova, kteří si v kuchařce přečetli, jak skórovat a po 40 minutách svítilo na tabulky zlověstných 7:1.

Už tak nelichotivé skóre navíc zkraje třetí části navýšil už na 8:1 Halej. Až poté se konečně prosadili i Gulliveři, konkrétně jejich nejlepší střelec Jakub Matula. Chvíli na to ovšem Chomutov opět odskočil na rozdíl 7 branek. Lehký procitnutím hostí se stala polovina poslední části. Rychlé dva góly Boušky a Kadlece, který tak při svém prvním startu rovnou zapsal i první gól, vnuknula Gulls ještě alespoň kapku naděje. Tu však odfoukl absolutně nesmyslným a nebezpečným faulem Bouška a na trestné lavici mohl 5 minut zpytovat svědomí. V dlouhé početní výhodě sice Chomutov vstřelil jen jednu branku, i to mu však bohatě stačilo. Konečný účet pak Gulliverům do prázdné brány vystavil opět Halej a Gulliveři tak museli skousnout vysokou porážku 4:11.

Spravit chuť si Gulls mohou už v neděli, kdy doma přivítají celek Jaroměře.

DDQ Florbal Chomutov – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 11:4
branky: 
11. Tomáš Novotný, 18. Petr Švehla, 27. Tadeáš Melíšek, 28. Jiří Šafařovský, 31. Martin Schneider, 36. Tadeáš Melíšek, 40. Ondřej Halej, 41. Ondřej Halej, 43. Tomáš Novotný, 55. Tadeáš Melíšek, 60. Ondřej Halej – 9. Václav Černoch, 42. Jakub Matula, 47. Adam Bouška, 48. Martin Kadlec; rozhodčí: Jakub Vlček – Lukáš Žofka; vyloučení: 1:0 + Adam Bouška 5; využití: 0:0; diváků: 130; zásahy brankářů: Jan Štěpánek 22 – Daniel Hampl 25; po třetinách: 2:1, 5:0, 4:3;