Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Naposled před Vánoci doma. Do Brna přijede Torpedo

Po dvou utkáních, kdy se Gulls postavili týmům z úplné špice tabulky, tedy Bulldokům a Ústí, se nyní představí v roli papírových favoritů, do Brna totiž přijede havířovské Torpedo. To sice svým jménem a věhlasem patří na výsosti české florbalové historie, nicméně aktuální realita je poněkud jiná.

Slavný celek ze severu Moravy okupuje s 10 body 12. příčku a zatím se tak řadí mezi adepty na boje o udržení. Jakousi nadějí byla pro Torpedo výhra v prodloužení na horké půdě Chomutova 7:6 z konce listopadu, nicméně tento plamínek zhasl hned v dalším kole, kdy v záchranářském souboji vyloupila Havířov poměrem 8:3 Jaroměř. Svěřencům Hynka Pláška se přitom krátí čas. Základní část neúprosně pádí vpřed jako bílé hlavy právě objevenou Amerikou a rozestup mezi posledním postupovým místem, které drží České Budějovice, a pásmem bojů o udržení už je 8 bodů.

V dresu havířovského Torpeda působí již druhou sezónu Gulliverům velmi dobře známý Martin Zapletálek. Ten střežil gulliverskou svatyni od září 2014 až do konce sezóny 2017/18.

Gulliveři na rozdíl od Torpeda zatím sestupovými starostmi oplývat nemusejí a svěřenci dua Bořecký & Carda by byli určitě rádi, kdyby to tak zůstalo. Aktuálně za sebou mají dvojboj s vedoucím tandemem celé ligy…Bulldoky a Ústím. Z těchto dvou zápasů sice vytěžili „jen“ bod, nicméně dojem z obou vyrovnaných utkání, kdy Gulls do posledních chvil sahali po bodech, respektive vítězství, nemůže nebýt pozitivní. Proti Torpedu to ovšem bude nejspíš úplně jiná písnička a rozhodně se nedá očekávat jednostranná záležitost. Ne nadarmo se říká, že topící se kůň kopec nejvíc.

Utkání začíná v neděli v 17 hodin tradičně na VUT. Jedná se o poslední letošní utkání Gulliverů na domácí půdě, přijďte je proto podpořit přímo na halu! Pokud jste však třeba na Bermudách či v karanténě, sledovat jej můžete i online.
Psaný online přenos zde.
Video online přenos zde.