Gullivers

V mládežnických kategoriích (netýká se letní přípravy dorostu, juniorů a mužů) budou probíhat tréninky do středy 29.6.2022 včetně. Ve čtvrtek 30.6.2022 se již tréninky nekonají.

Během velikonočních prázdnin (6.-10.4.2023) jsou až na výjimky veškeré mládežnické tréninky zrušeny.

Gullivers.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Dva body! Gulls udolali Start v prodloužení.

Bylo to po téměř měsíci poprvé, kdy se Gulliveři postavili k zápasu na domácí palubovce. Na VUT přivítali pražský Start98, který byl před utkáním o 3 body před nimi a který v prvním vzájemném utkání v Praze zvítězil dominantně 12:7.

Na revanš to však bohužel od počátku úplně nevypadalo. Už po 27 sekundách se z protiútoku prosadil hostující Novotný a Gulls prohrávali. Obecně se v první třetině nehrál pohledný florbal. Start poctivě bránil, nikam nespěchal a Gulliveři prostě nevěděli kudy. Když pak navíc ve 13. minutě po ztrátě Boušky zvýšil opět z brejku Lebeda, mohli si hosté lebedit, jak jim to zatím pěkně vychází. Stav 0:2 vydržel až do přestávky, do níž vidělo VUT pouhopouhých 6 střel, po 3 na každé straně.

Druhá třetina už naštěstí poskytla o něco lepší podívanou. Ihned zkraje druhé části Gulls nepohrdli nabídnutou přesilovkou a tečí Suchomela se vrátili na dostřel. Vyrovnání přišlo ve 29. minutě…Černoch neuspěchal výběh do středu, našel Matulu a začínalo se od nuly. No a začalo se jako na začátku…Start potrestal další lacinou ztrátu míčku a z brejku opět utekl do vedení. Nevyvaroval se však dalšího vyloučení a v přesilovce splatil své hříchy Adam Bouška, který netypickou přesilovkovou individuální akcí srovnal. Divočina však pokračovala. Byl to opět Start, který šel do vedení, když Netrefa nectil svoje jméno a v samostatném úniku přehodil Chrásta. Ještě před sirénou však bylo opět srovnáno. Skákající míček Matula poslal přímo na Černocha, který neměl problém.

Třetí třetina už takovou divočinu nepřinesla. Hosté z Prahy se v ní dokázali zvednout a poslední dvacetiminutovka už nabídla vyrovnanou podívanou, byť se místy opravdu nebylo na co dívat. I přes to si Gulls vypracovali víc vyložených příležitostí, proti byl ovšem brankář soupeře a jednom případě i vyšší moc. Po bezbrankové třetí části se tak poprvé v letošní sezóně na VUT muselo prodlužovat.

V tom se po chvíli taktického vyčkávání míčku zhostil Jakub Matula, který jednoduše oběhl vše, co oběhnout šlo, a lišácky přisoudil druhý bod Gulliverům. Ti tak dokázali proti Startu získat další dva body.

Příští utkání odehrají Gulls už ve středu, kdy na VUT v 18:15 přivítají Bulldoky.

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – FAT PIPE Start98 Kunratice 5:4p
branky: 
23. Jiří Suchomel, 29. Jakub Matula, 34. Adam Bouška, 39. Václav Černoch, 63. Jakub Matula – 1. Jan Novotný, 13. Jiří Lebeda, 32. Josef Tůma, 38. Matěj Netrefa; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:3; využití: 2:0; diváků: 51; zásahy brankářů: Daniel Chrást 7 – Vít Lukáč 16; po třetinách: 0:2, 4:2, 0:0, 1:0;